Dzielnicowi z Nowej Sarzyny spotkali się z dziećmi - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Dzielnicowi z Nowej Sarzyny spotkali się z dziećmi

Data publikacji 09.11.2019

W minioną środę dzielnicowi spotkali się z dziećmi z przedszkola „Niezapominajka” w Nowej Sarzynie. Mundurowi przygotowali liczne atrakcje, pokazy filmów oraz wspólną zabawę. W mobilnym miasteczku ruchu drogowego dzieci uczyły się prawidłowo przechodzić przez przejścia dla pieszych. Oprócz wspólnej zabawy, nie zabrakło również czasu na rozmowy o bezpieczeństwie.

Policjanci przygotowali liczne atrakcje, między innymi edukacyjne filmy i bajki oraz wspólną zabawę w mobilnym miasteczku ruchu drogowego uczącą bezpiecznych zachowań na drodze. Przy okazji wspólnej zabawy poruszano poważne tematy dotyczące bezpieczeństwa.

W specjalnym mobilnym miasteczku ruchu drogowego, dzieci pod czujnym okiem dzielnicowych uczyły się prawidłowo przechodzić przez przejścia. Dużym zainteresowaniem cieszył się edukacyjny filmik „ Leoś Policjant”, którego rady były niezastąpione  w czasie pobytu dzieci w domu, szkole i na drodze. W trakcie spotkania każdy mógł sprawdzić swoje wiadomości dotyczące bezpieczeństwa i zadawać pytania z tym związane. Policjanci otrzymali od dzieci podziękowania, a sami najmłodszym wręczyli symboliczne upominki

Spotkanie było również sposobem do promowania programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz zawodu policjanta i służby w naszej formacji.

  • Fotografia kolorowa , na niej dziecko z założonym na sobie samochodzikiem z napisem Policja. Przed dzieckiem na podłodze rozłożona plansza "przejście dla pieszych". Po prawej stronie policjanci a tuz przy przejściu ustawione znaki i sygnalizatory świetlne.
  • Fotografia kolorowa, na niej dzieci oglądające filmik "Leoś Policjant"
  • Fotografia kolorowa, na niej dzieci uczestniczące w wspólnej zabawie z udziałem mobilnergo miasteczka ruchu drogowego oraz policjant przekazujący wiedzę o znakach drogowych.
  • Fotografia kolorowa na niej policjanci z dyplomem z  podziękowania od dzieci.