Dzieci to wiedzą - #zostanwdomu - a dorośli? Nie zawsze! - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Dzieci to wiedzą - #zostanwdomu - a dorośli? Nie zawsze!

Data publikacji 02.04.2020

W związku z obowiązującym w naszym kraju stanem epidemii koronawirusa, leżajscy policjanci apelują do mieszkańców naszego powiatu, aby pozostali w domach. To najlepszy sposób, aby zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. W działaniach mundurowych wsparły przedszkolaki, które wykonały plakaty i umieściły je w oknach swoich domów. Osoby, które nie będą respektować obowiązujących przepisów, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Leżajscy policjanci przypominają, że wprowadzone ograniczenia, mają na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Jedną z najważniejszych zasad jest przestrzeganie ograniczeń związanych z przemieszczaniem się i  gromadzeniem, a także stosowanie się osób objętych kwarantanną do obowiązujących przepisów.

Funkcjonariusze, za pomocą komunikatów, apelują do mieszkańców naszego powiatu o stosowanie się do obowiązujących zaleceń. Najważniejszym z nich jest pozostanie w domu i ograniczenie kontaktów z innymi osobami. Miejsce zamieszkania możemy opuszczać wyłącznie w ściśle określonych przypadkach podyktowanych ważnymi potrzebami. Pamiętajmy, że od 1 kwietnia br. obowiązują dodatkowe obostrzenia – z ich szczegółami można zapoznać się tutaj.

W działaniach mundurowych wsparli najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu. Dzieci wykonały plakaty, które następnie umieściły w oknach swoich domów.  

Poniżej opisujemy kilka przypadków nierozważnego zachowania mieszkańców naszego powiatu.

28 marca br. policjanci interweniowali wobec czterech młodych osób, które zgromadziły się w rejonie sklepu i miały pić alkohol. Zostały one ukarane mandatami.   

1 kwietnia br. policjanci podjęli interwencję wobec starszego mężczyzny, który pieszo pokonał około 10 km. Jak ustalili mundurowi, przyszedł on do znajomej odebrać pożyczone pieniądze. Mężczyzna został pouczony.  

Tego samego dnia policjanci interweniowali wobec dwóch młodych osób, które przebywały w pojeździe w rejonie stadionu miejskiego. Jak ustalili mundurowi spotkanie miało charakter towarzyski. Na obie osoby nałożono mandaty karne.  

  • Plakat wykonany przez jednego z przedszkolaków
  • Plakat wykonany przez przedszkolaka w oknie domu
  • Policjanci patrolują rejon zamkniętego, miejskiego targowiska
  • Policjanci patrolują rejon Ogródka Jordanowskiego
  • Policjanci sprawdzają osoby objęte kwarantanną
  • Obserwacja rejonu osiedlowego placu zabaw
Powrót na górę strony