O bezpieczeństwie podczas wakacji na obozie harcerskim w Ożannie - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

O bezpieczeństwie podczas wakacji na obozie harcerskim w Ożannie

Data publikacji 23.07.2020

Dzielnicowi z leżajskiej komendy spotkali się z uczestnikami obozu harcerskiego ZHP z Okręgu Lubelskiego zorganizowanego na terenie Ożanny. Była to okazja do promocji bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Spotkanie odbyło się to w ramach działań kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Funkcjonariusze prowadzili pogadanki, warsztaty i rozmowy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

Wczoraj dzielnicowi mł.asp. Paweł Miś, asp. sztab. Grzegorz Baj oraz podkom. Jan Kucło z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku rozmawiali z uczestnikami obozu harcerskiego ZHP z Okręgu Lubelskiego, który już kolejny raz zorganizowany został na terenie Ożanny. Policjanci zwrócili uwagę na wszelkiego rodzaju zagrożenia, jakie mogą wystąpić podczas wakacji. Uczestnicy mieli możliwość założenia narkogogli i alkogogli- specjalistycznych okularów, które dały im możliwość zobrazowania wpływu alkoholu i  narkotyków.

Na spotkaniu nie zabrakło również tematu związanego z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Wiele uwagi poświęcono zjawisku cyberprzemocy, które z uwagi na obecną sytuację, jest sporym zagrożeniem dla dzieci i młodzieży, spędzających dużo czasu przed komputerem. Omówiono  praktyczne aspekty zabezpieczenia swojej tożsamości w sieci oraz zagadnienia odnoszące się do  niekontrolowanego umieszczania treści na profilach społecznościowych.

Na koniec policjanci rozdali uczestnikom materiały edukacyjne w postaci broszurek i ulotek.

Powrót na górę strony