Udał się na przejażdzkę nie swoim skuterem - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Udał się na przejażdzkę nie swoim skuterem

Data publikacji 06.04.2021

Policjanci odzyskali motorower wart 5 tysięcy złotych. Sprawca krótkotrwałego użycia pojazdu został zatrzymany następnego dnia po zdarzeniu. Za popełnienie tego przestępstwa 25-letniemu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany skuter trafił już do rąk właściciela.

O kradzieży motoroweru powiadomił policję pokrzywdzony. Opisując zdarzenie przekazał funkcjonariuszom, że będąc w jednej z placówek handlowych przy ulicy Targowej w Mielcu pozostawił tam na parkingu skuter. Jak ustalili policjanci młody mężczyzna wykorzystał sytuację, uruchomił motorower i odjechał.

Następnego dnia funkcjonariusze ustalili kim jest sprawca tego czynu. Podczas czynności odzyskali motorower i zatrzymali 25-letniego mieszkańca Mielca. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu, ponieważ mężczyzna wsiadając na motorower jedynie przemieścił się nim bliżej swojego miejsca zamieszkania, a następnie pozostawił bez zabezpieczenia. Nie zmienienia to jednak faktu, że popełnił przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony