Wydarzenia

20-latek odpowie za narkotyki

Data publikacji 13.08.2021

Zarzut posiadania narkotyków usłyszał 20-letni mieszkaniec Mielca. Mężczyzna został zatrzymany na terenie pustostanu przy ulicy Wolności. Policjanci znaleźli przy nim narkotyki. 20-latek był już wcześniej karany za posiadanie środków odurzających.

Pustostan przy ulicy Wolności jest często patrolowany przez mieleckich funkcjonariuszy, ponieważ miejsce to wskazywane jest jako niebezpieczne za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ma tam gromadzić się młodzież, która spożywa alkohol, zaśmieca i głośno się zachowuje. Od początku roku na KMZB wpłynęło kilka takich zgłoszeń.

Policjanci patrolujący to miejsce zauważyli parę młodych ludzi siedzących na kocu. Młody mężczyzna na widok policjantów zaczął nerwowo się zachowywać. Został wylegitymowany. Policjanci ujawnili w jego odzieży susz roślinny. 20-letni mieszkaniec Mielca został zatrzymany. Zabezpieczoną substancję poddano badaniu narkotesterem, który potwierdził, że jest to marihuana.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków, przyznał się do jego popełnienia i złożył wyjaśnienia. 20-latek był już karany wcześniej za posiadanie środków odurzających. Tego przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Powrót na górę strony