Wydarzenia

Stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

Data publikacji 29.11.2021

Policjanci przypominają o tym, że przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na godzinę, jest wykroczeniem, za które grozi utrata prawa jazdy i wysoki mandat oraz punkty karne. Tylko w listopadzie mieleccy policjanci zatrzymali 10 praw jazdy kierującym, którzy nie stosowali się do przepisów. Wczoraj rano w Padwi Narodowej prawo jazdy straciła 47-latka kierująca kią, która przekroczyła prędkość o blisko 60 km/h.

Mając na uwadze przyczyny wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, które występują na terenie powiatu mieleckiego, policjanci nie stosują taryfy ulgowej dla kierowców naruszających przepisy w rażący sposób. Kontrole prędkości prowadzone są na terenie całego powiatu, zarówno przy pomocy laserowego miernika prędkości, jak również za pomocą videorejestratora, którym dysponują mieleccy policjanci z grupy „SPEED”.

Wczoraj około godz. 8.30, policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili kontrole nieoznakowanym pojazdem służbowym. Do kontroli zatrzymali pojazd marki Kia Sportage, którego kierująca przekroczyła prędkość o 59,5 km/h, jadąc z prędkością 109,5 km, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kobieta została ukarana mandatem. Policjanci nałożyli na kierującą również punkty karne. Starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania wyda decyzję o zatrzymaniu uprawnień do kierowania na okres 3 miesięcy.

Tylko w listopadzie mieleccy policjanci zatrzymali 10 praw jazdy kierującym, którzy nie stosowali się do przepisów. W okresie od stycznia do listopada tego roku funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia aż 149 kierującym, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Wszystkie działania prowadzone przez policjantów wydziału ruchu drogowego służą zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach. Pamiętajmy, że to my kierowcy mamy największy wpływ na bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.

Powrót na górę strony