Wydarzenia

Areszt dla 27-letniego obywatela Armenii

Data publikacji 10.05.2022

Mieleccy policjanci zatrzymali 27-letniego obywatela Armenii, mogącego mieć związek ze śmiercią 24-letniego obywatela Ukrainy. Wczoraj prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty oraz zwrócił się z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dwumiesięcznego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora. W sprawie trwają dalsze czynności.

Policjanci z Mielca wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci 24-letniego obywatela Ukrainy. Do zdarzenia doszło w nocy, z soboty na niedzielę. Policjanci ustalili, że pomiędzy obywatelem Ukrainy, a zatrzymanym 27-letnim obywatelem Armenii, doszło do nieporozumienia, następnie do szarpaniny, która dla 24-latka skończyła się śmiercią.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 24-letniego mężczyzny oraz znieważenia policjantów podczas zatrzymania. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla podejrzanego. W sprawie trwają dalsze czynności.

Film Doprowadzenie_zatrzymanego.mp4

Opis filmu: Materiał filmowy realizowany jest na parkingu policyjnym Komendy Powiatowej Policji w Mielcu i przedstawia doprowadzenie podejrzanego obywatela Armenii. Na materiale widać kilka radiowozów. Kolejno dwóch umundurowanych policjantów prowadzi podejrzanego do radiowozu. Policjanci trzymają podejrzanego za ramiona po obu stronach. Podejrzany ma ręce zapięte w kajdanki z tyłu. Obydwaj policjanci podchodzą z podejrzanym do radiowozu od prawej strony pasażera i czekają aż wsiądzie. Jeden z policjantów siada w radiowozie po lewej stronie obok podejrzanego, a drugi policjant w tym czasie wsiada na miejsce kierowcy. Na tym materiał filmowy kończy się.

Pobierz plik Doprowadzenie_zatrzymanego.mp4 (format mp4 - rozmiar 6.71 MB)

Powrót na górę strony