Wydarzenia

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju i kilku kradzieży

Data publikacji 11.07.2022

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 21-letni sprawca rozboju i kilku zuchwałych kradzieży. Młody mężczyzna wybierał na swoje ofiary starsze osoby, obserwował je, po czym atakował. Jednej z napadniętych kobiet zerwał z szyi złoty łańcuszek. Sprawca został zatrzymany kilka godzin po tym zdarzeniu. Usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy zuchwałych kradzieży, do których w ostatnich tygodniach dochodziło na terenie Mielca. Do mieleckiej jednostki policji wpłynęły zawiadomienia o trzech kradzieżach, których sprawcą, według pokrzywdzonych, był młody mężczyzna. Jak ustalili funkcjonariusze, do kradzieży doszło 23 czerwca - na ulicy Tetmajera, 1 lipca - na ulicy Żeromskiego oraz 2 lipca - na ulicy Kraszewskiego.

W ubiegły wtorek doszło do kolejnego przestępstwa z udziałem opisywanego sprawcy. Według ustaleń policjantów, mężczyzna podbiegł do starszej kobiety na ulicy Bogusławskiego w Mielcu, groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia, dusił zaciśniętym na szyi łańcuszkiem, po czym zerwał go i uciekł. Już po kilku godzinach policjanci zatrzymali podejrzewanego o dokonanie tych przestępstw.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu zarzut rozboju. Na podstawie zgromadzonych materiałów zwrócono się do prokuratora o wystąpienie z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego. Po rozpoznaniu wniosku, sąd zastosował wobec mężczyzny środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W sprawie trwają dalsze czynności. Za przestępstwo rozboju mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony