Wydarzenia

Dzielnicowy z Mielca zatrzymał w tym roku już kilkunastu poszukiwanych

Dzielnicowy z Mielca może pochwalić się nie lada intuicją. Od początku roku policjant zatrzymał 12 poszukiwanych, z czego 5 w czasie wolnym od służby. Można powiedzieć, że ten dzielnicowy ma rozpoznanie nie tylko w swoim rejonie służbowym, ale również na terenie całego miasta, a jego umiejętności prowadzą do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Mielca i powiatu.

Policjant pierwszego kontaktu - tak przyjęło się mówić o dzielnicowych, którzy są najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. To policjanci, których głównym zadaniem jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie, do których każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną.

Są jednak dzielnicowi, którzy oprócz swoich codziennych obowiązków skupiających się na pomocy mieszkańcom mają również wyjątkową intuicję. Od początku roku jeden z dzielnicowych z Mielca będąc w służbie zatrzymał 7 poszukiwanych. Będąc w czasie wolnym od służby kolejnych 5. Zatrzymani to głównie poszukiwani listami gończymi, poszukiwani do odbycia kary pozbawienia wolności lub ustalenia miejsca pobytu.

Zaangażowanie policjanta a przede wszystkim rozpoznanie i intuicja jaką posiada z pewnością przydaje się w służbie. Postawa dzielnicowego, który nie tylko pomaga mieszkańcom swojego rejonu, ale dba również o bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu z pewnością zasługuje na uznanie.

Powrót na górę strony