Wydarzenia

Akcja ROADPOL Safety Days – Żyj i ratuj życie na drogach powiatu mieleckiego

Data publikacji 21.09.2022

Dziś, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS, znana wcześniej jako Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych. Działania koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). Mieleccy policjanci włączyli się w działania, prowadząc wzmożone kontrole drogowe na drogach naszego powiatu.

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

W promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, po raz kolejny, włączyła się mielecka Policja, która prowadząc dziś wzmożone kontrole drogowe, prowadzi również rozmowy profilaktyczne, których hasłem przewodnim jest stwierdzenie: „Żyj i ratuj życie”.

Celem wzmożonych działań policyjnych w dniu akcji, jest ograniczenie liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Zdaniem policjantów, wielu tragicznych zdarzeń można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali przepisów. Od początku roku do końca wakacji na terenie powiatu mieleckiego doszło do 42 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 5 osób. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 582 kolizji drogowych.

Podczas dzisiejszych wzmożonych kontroli, policjanci wydziału ruchu drogowego rozmawiają z kierującymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jak również o stosowaniu się do ograniczeń, przekraczaniu dopuszczalnej prędkości oraz szczególnej uwadze jaką przy nadchodzących warunkach atmosferycznych należy poświęcić niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, jakimi są rowerzyści i piesi.

  • policjanci w czasie działań, funkcjonariusze ruchu drogowego podczas kontroli drogowej pojazdu
    fot. KPP Mielec
  • policjanci w czasie działań, funkcjonariusz ruchu drogowego podczas kontroli drogowej pojazdu
  • policjanci w czasie działań, funkcjonariusze ruchu drogowego podczas kontroli drogowej pojazdu
  • policjanci w czasie działań, funkcjonariusze ruchu drogowego podczas kontroli drogowej pojazdu
Powrót na górę strony