Wydarzenia

Nagrody dla laureatów konkursu

Data publikacji 27.10.2022

W sali narad Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, zastępca komendanta mł. insp. Grzegorz Bajda wraz z wicestarostą powiatu mieleckiego Andrzejem Bryłą wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego „Bezpieczne Wakacje 2022” na szczeblu powiatowym. Prace, które zwyciężyły, zostaną przesłane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i tam zostaną ocenione przez jury na szczeblu wojewódzkim.

W ubiegły czwartek, w sali narad Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, zastępca komendanta mł. insp. Grzegorz Bajda wraz z wicestarostą powiatu mieleckiego Andrzejem Bryłą wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego „Bezpieczne Wakacje 2022”. Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat. Jury zwróciło uwagę na różnorodność technik ich wykonania, ale oprócz wartości artystycznej ważny był również przekaz – bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji. Prace, które zwyciężyły na szczeblu powiatowym, zostaną przesłane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i tam zostaną ocenione przez jury na szczeblu wojewódzkim.

Konkurs jest jedną z form popularyzowania bezpiecznych zachowań, ograniczania przestępczości i demoralizacji dzieci oraz młodzieży. Jednym z jego celów jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych. Dzieci i młodzież z terenu powiatu mieleckiego od lat chętnie biorą udział w tym przedsięwzięciu.

Spotkanie z laureatami i ich opiekunami przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Komendant w kilku słowach podkreślił ważną rolę rodziców i opiekunów, którzy wspierają dzieci w udziale w tego typu konkursach. Zwracając się do najmłodszych - pogratulował zapału i talentu autorom zwycięskich prac.

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji spotkania i przekazanie nagród rzeczowych dla dzieci - Starostwu Powiatowemu w Mielcu, Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Policji IPA Region Mielec oraz właścicielom firmy Xerima w Mielcu.

  • nagrody przygotowane dla laureatów konkursu w sali narad KPP Mielec, na fotografii uczestnicy konkursu oraz policjantka prowadząca spotkanie
  • nagrody przygotowane dla laureatów konkursu w sali narad KPP Mielec, na fotografii uczestnicy konkursu
  • na fotografii uczestnicy konkursu oraz komendant i starosta w czasie wręczania nagród dzieciom
  • na fotografii uczestnicy konkursu oraz komendant i starosta w czasie wręczania nagród dzieciom
  • na fotografii uczestnicy konkursu oraz komendant i starosta, zdjęcie grupowe
  • na fotografii uczestnicy konkursu oraz komendant i starosta, zdjęcie grupowe
Powrót na górę strony