Wydarzenia

Zarzuty za kradzieże w mieleckiej galerii handlowej

Data publikacji 04.11.2022

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Tarnowa, którzy ukradli odzież, biżuterię oraz przedmioty biurowe w kilku sklepach na mieleckiej galerii handlowej. Skradziony towar został łącznie wyceniony na kwotę bliską 3000 złotych. Podejrzani mężczyźni mają 23 i 24 lata. Jeden z nich był jednocześnie poszukiwany do zakładu karnego w celu odbycia kary za wcześniej popełnione czyny przestępcze.

O kradzieżach w sklepach w mieleckiej galerii handlowej Policję powiadomiła ochrona. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce interwencji, zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, kiedy próbowali odjechać z parkingu galerii. Obaj to mieszkańcy Tarnowa, mają 23 i 24 lata. Podczas czynności z zatrzymanymi, młodszy z nich okazał się być osobą poszukiwaną w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Funkcjonariusze wszczęli postępowanie w sprawie kradzieży. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przyjęli od przedstawicieli kilku sklepów. Każdy z nich w wyniku kradzieży poniósł straty w wysokości kilkuset złotych. Kradzieże oraz sposób w jaki działali sprawcy, zarejestrował monitoring funkcjonujący na terenie galerii. Mężczyźni, którzy na zakupy do Mielca udali się z dwoma koleżankami, kradli odzież, biżuterię oraz przedmioty biurowe. Łącznie straty powstałe w wyniku kradzieży oszacowano na kwotę około 3000 złotych.

Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do popełnienia przestępstwa. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. W sprawie trwają dalsze czynności.

Powrót na górę strony