Wydarzenia

Nowoczesne motocykle na wyposażeniu mieleckiej drogówki

Data publikacji 04.11.2022

Od października funkcjonariusze mieleckiej drogówki patrolują drogi naszego powiatu nowymi motocyklami marki BMW. Nowoczesne jednoślady oznakowane są według najnowszych obowiązujących wzorów. Motocykle będą służyć policjantom w codziennej służbie do sprawnego nadzorowania ruchu drogowego.

Mieleccy policjanci otrzymali dwa nowoczesne motocykle do patrolowania dróg naszego powiatu. Każdy nowy BMW R 1250 RT ma pojemność 1254 cm3 i moc 136 KM, co oznacza, że przy masie własnej około 300 kg z wyposażeniem policyjnym, taki motocykl rozpędza się do 100 km/h w około 4 sekundy. Motocykle, ze względu na wielkość i zwrotność, mogą być użytkowane wszędzie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu, a ponadto wyposażone są w pierwszy bieg o zwolnionej prędkości, pomocny w prowadzeniu eskorty policyjnej.  

Motocykle są oznakowane według najnowszych obowiązujących wzorów. Poza tym są wyposażone w niebiesko-czerwoną sygnalizację LED dla pojazdów uprzywilejowanych, megafony służące jako syreny lub głośniki oraz białe podświetlenie pomocnicze. Zakup motocykli współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu pn. „Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego" z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt jednej maszyny to blisko 128 tysięcy złotych.

Zanim policjanci wyjechali nowymi motocyklami na drogi naszego powiatu, pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów przeszli intensywne szkolenie na torze w Bednarach. Teraz patrole motocyklowe mieleckiej drogówki, w codziennej służbie, będą nadzorować ruch drogowy oraz wykonywać inne czynności służbowe, które wiążą się z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

  • na fotografii dwa nowe policyjne motocykle, na jednym z nich siedzi policjant, w tle widać radiowóz
  • na fotografii motocykle wyjeżdżają z parkingu komendy Policji na drogę
  • na zdjęciu pulpit, kierownica jednego z motocykli
Powrót na górę strony