Wydarzenia

Mieleccy policjanci zatrzymali sprawców włamań do altanek działkowych

Data publikacji 29.11.2022

Policjanci ustalili sprawców i zatrzymali czterech mężczyzn i kobietę do sprawy włamań do altanek działkowych. Część z nich usłyszało już zarzuty, także o popełnienie innych przestępstw. 20-letni mężczyzna, któremu łącznie przedstawiono 6 zarzutów za posiadanie znacznej ilości narkotyków, włamania do działek oraz kradzieży najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. W sprawie wszczęto śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mielcu.

Mieleccy funkcjonariusze pracowali nad sprawą włamań do altanek działkowych na terenie Mielca. W pierwszych dniach października, kilku właścicieli ujawniło włamania i kradzieże w swoich altankach, znajdujących się na terenie ROD Relax przy ulicy Kilińskiego oraz ROD Poręby przy ulicy Witosa w Mielcu. Łupem złodziei padł drobny sprzęt AGD, narzędzia oraz osobiste przedmioty należące do właścicieli. Łącznie straty powstałe w wyniku przestępstw zostały wycenione na kwotę 6 tysięcy złotych. Policjanci przyjęli zgłoszenia o przestępstwach i rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców.

Już po kilku dniach funkcjonariusze ustalili, kto może stać za tymi włamaniami. Policjanci do sprawy zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 20 do 36 lat oraz 19-letnią kobietę. Podczas zatrzymania i przeszukań w domach sprawców funkcjonariusze ujawnili część przedmiotów pochodzących z kradzieży. W garażu wynajmowanym przez jednego z zatrzymanych, 20-letniego mieszkańca Mielca, policjanci ujawnili narkotyki. Tester potwierdził, że to amfetamina. Kolejny z zatrzymanych, 26-letni mężczyzna okazał się być osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 20-letniemu zatrzymanemu, oprócz przestępstw włamania i posiadania znacznej ilości narkotyków również zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. 36-letniemu podejrzanemu policjanci także przedstawili zarzut włamań do działek i kradzieży, których miał dokonywać wspólnie z 20-latkiem i innymi osobami.

Na podstawie zebranych materiałów zwrócono się do prokuratora o wystąpienie z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 20-letniego podejrzanego. Po rozpoznaniu wniosku sąd zdecydował, że zatrzymany mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie.

W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Mielcu wszczęła śledztwo. Trwają dalsze czynności.

Powrót na górę strony