Wydarzenia

Policjanci zapraszają seniorów z Przecławia na debatę

Data publikacji 29.11.2022

Policjanci zapraszają seniorów z gminy Przecław na debatę inauguracyjną pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Na drugim biegunie życia”. Spotkanie odbędzie się w budynku Klubu Seniora „Złoty Wiek” w Przecławiu, ul. Rynek 2, we wtorek - 6 grudnia, o godz. 15.

Głównym celem działań policyjnych na rzecz bezpieczeństwa seniorów jest uwrażliwienie na sytuacje, podczas których osoby starsze mogą stać się ofiarą przestępstwa. Dbałość o seniorów, poprzez prowadzone działania profilaktyczne, to od lat priorytet mieleckich policjantów.

Do udziału w debacie zaproszona została Burmistrz Przecławia Renata Siembab, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Michał Nowak oraz Katarzyna Kapinos ze Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Mielcu. Spotkanie przeprowadzi Kierownik Posterunku Policji w Przecławiu asp. szt. Grzegorz Marucha oraz profilaktyk społeczny Komendy Powiatowej Policji w Mielcu mł. asp. Ewelina Ziemba.

W trakcie planowanego spotkania, funkcjonariusze przybliżą tematykę sposobu działania oszustów, między innymi metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Zaproszeni goście omówią, jak być „świadomym” konsumentem i w jaki sposób bezpieczne zawierać umowy. Prowadzący porozmawiają także o asertywności w życiu seniora w aspekcie psychologicznym. Podczas debaty poruszone zostaną również zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przemocy wobec seniorów.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich chętnych seniorów.

Powrót na górę strony