Wydarzenia

Spotkanie policjantów z nauczycielami

Mieleccy policjanci spotkali się z nauczycielami Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Głównym tematem spotkania było omówienie zagrożeń, jakie niosą za sobą substancje psychoaktywne oraz zaprezentowanie walizki edukacyjnej z atrapami narkotyków. Mogli oni zobaczyć, jak wyglądają poszczególne substancje psychoaktywne.

We wtorek, mieleccy policjanci z wydziału prewencji asp. Magdalena Skulimowska oraz kom. Bartosz Gracz spotkali się z nauczycielami Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu, którzy mają codzienny kontakt z młodymi ludźmi i mogą przekazać im wiedzę dotyczącą szkodliwości narkotyków. W czasie spotkania, policjanci omówili konsekwencje prawne związane z posiadaniem takich substancji, a także przedstawili sposób postępowania, w przypadku znalezienia narkotyków w szkole.

Pomocnym narzędziem w wykładzie była walizka edukacyjna. W walizce znajdują się przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Walizka wypełniona jest atrapami najbardziej popularnych narkotyków, występujących na polskim "czarnym rynku". Policjanci chcą edukować przede wszystkim nauczycieli i wychowawców, by wyostrzyć ich czujność. Niepozorna metalowa śruba, bądź atrapa baterii, może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki, a zabawkowa piłeczka - do piłki nożnej lub golfa - młynkiem do marihuany.

  • KPP Mielec
  • KPP Mielec
  • KPP Mielec
  • KPP Mielec
Powrót na górę strony