Wydarzenia

Przekroczyli dopuszczalną prędkość - ponieśli konsekwencje

Data publikacji 17.04.2023

W niedzielę, mieleccy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy przekraczają znacząco prędkość, która jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wczoraj w miejscowości Padew Narodowa, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego mieleckiej komendy zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h.

39-letni kierowca toyoty jechał z prędkością 102 km/h, natomiast 44-letni kierowca Hondy miał na liczniku 101 km/h. Jeden z mężczyzn  został ukarany mandatem karnym, natomiast drugiego czeka skierowanie wniosku o ukaranie do Sądu. Ponadto zatrzymano im uprawnienia do kierowania pojazdami.

Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości, musi liczyć się z wysoką grzywną, a nawet utratą prawa jazdy. Jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy również śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony