Wydarzenia

Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas sezonu motocyklowego

Data publikacji 18.04.2023

Wiosenna aura sprawiła, że na nasze drogi wyjechało już wielu miłośników jednośladów. Niestety zdarzają się również amatorzy jazdy na motocyklach, którzy notorycznie łamią przepisy. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem, zazwyczaj nie mają najmniejszych szans. Policjanci apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę.

Każdego roku na drogach powiatu mieleckiego, pojawia się zwiększona liczba motocyklistów. Pomimo wielu zalet podróżowania jednośladem, trzeba także pamiętać, że motocyklista podobnie jak rowerzysta, czy pieszy, jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego.

Częstą przyczyną wypadków z udziałem jednośladów, jest niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami.

Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo, apelujemy o ostrożność i rozwagę. Odpowiedzialność, uprzejmość oraz ostrożność - to najważniejsze cechy, które powinny przyświecać wszystkim kierowcom, zarówno motocyklistom jak i kierujacym pojazdami.

Zasady bezpiecznej jazdy motocyklem:

  • Dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze. Jazda z nadmierną prędkością może nie pozwolić kierującemu samochodem osobowym na odpowiednią reakcję i w konsekwencji doprowadzić do śmiertelnego zdarzenia drogowego.

  • Zawsze zakładaj kas ochronny oraz odpowiednią odzież przystosowaną do jazdy motocyklem.

  • Od momentu gdy wsiadasz na motocykl, koncentruj się wyłącznie na bezpiecznej jeździe !

  • Jazda pod wpływem alkoholu i narkotyków może być przyczyną śmierci! Zrezygnuj z nich.

  • Kierowanie motocyklem bez uprawnień niesie za sobą konsekwencje prawne.

Powrót na górę strony