Wydarzenia

Dwa poważne wypadki z udziałem rowerzystów

Data publikacji 02.07.2019

Policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. W jednym z nich zginął 67-letni mężczyzna kierujący jednośladem. 80-letnia kobieta ranna w drugim z wypadków w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

Do pierwszego wypadku doszło na ulicy Partyzantów w Mielcu około godz. 15.30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 18-letni kierujący fiatem seicento, jadąc w kierunku SSE, na przejeździe dla rowerzystów potrącił 67-letniego mężczyznę jadącego jednośladem. Pomimo szybkiej reakcji służb ratunkowych rowerzysta zmarł wskutek odniesionych obrażeń. Na miejscu pracowali policjanci, wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną, ustalili i przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy posłuży biegłemu do rekonstrukcji wypadku. 18-letniemu kierowcy seicento funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Decyzją prokuratora młody mężczyzna został zatrzymany w policyjnych aresztach. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Dziś będą kontynuowane czynności z jego udziałem.

Drugi wypadek miał miejsce w Rzemieniu przed godz. 20. 43-letni kierowca volkswagena golfa potrącił jadącą w tym samym kierunku 80-letnią rowerzystkę. Jak wynikało z relacji świadków, kobieta w chwili wyprzedzania przez samochód, skręciła bezpośrednio pod pojazd, wcześniej nie sygnalizując tego manewru. 80-letnia mieszkanka gminy Przecław z miejsca zdarzenia została zabrana przez załogę karetki pogotowia. Kobieta przebywa w szpitalu. Jej stan jest określany jako ciężki. Kierowca golfa został przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli pojazd biorący udział w zdarzeniu. Dziś będą kontynuowane czynności mające przyczynić się do ustalenia okoliczności i przyczyny wypadku.

 

Powrót na górę strony