Odpowie za kradzieże w hipermarkecie budowlanym - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Odpowie za kradzieże w hipermarkecie budowlanym

Data publikacji 05.09.2019

Policjanci przedstawili zarzuty kradzieży 43-letniemu mężczyźnie, który z hipermarketu budowlanego kradł drobny asortyment, m.in. dalmierze i przewody USB. Dotychczas udowodniono mężczyźnie dwa przestępstwa. W sprawie trwają dalsze czynności.

Zgłoszenie o kradzieżach w hipermarkecie budowlanym zostało przyjęte przez policjantów w połowie sierpnia br. Zawiadamiający wskazał, że sprawcą kradzieży dalmierza, przewodu USB oraz nożyczek uniwersalnych o wartości 550 złotych może być ten sam mężczyzna, który kilka dni wcześniej został ukarany mandatem.

Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny i przeglądnęli zabezpieczony monitoring. Podejrzewany o kradzież został zatrzymany. To 43-letni mieszkaniec Mielca. Podczas czynności wykonywanych w tej sprawie, funkcjonariusze przeszukali mieszkanie zajmowane przez mężczyznę odzyskując skradzione przedmioty.

Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie dwa zarzuty kradzieży o łącznej wartości bliskiej 700 złotych. Podejrzany przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia. Swoje kradzieże tłumaczył problemami osobistymi.

Policjanci nie wykluczają, że mężczyzna mógł dopuścić się też innych kradzieży. W tej sprawie prowadzone są dalsze czynności.