Policjanci włączają się w obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Policjanci włączają się w obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji

Data publikacji 09.10.2019

17 października br. w całej Polsce obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Mediacji. Mieleccy policjanci włączając się w inicjatywę, informują i zachęcają do skorzystania z możliwości poszerzenia wiedzy dotyczącej mediacji w czasie rozmów z policjantami podczas dyżuru zorganizowanego w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

O możliwościach mediacji mieleccy policjanci będą rozmawiać podczas prelekcji i spotkań z młodzieżą szkół średnich oraz podczas planowanych spotkań z rodzicami uczniów i nauczycielami.

Informacji na temat mediacji udzielać bfunkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mielcu w godzinach urzędowania, jak również podczas dyżuru w godzinach od 14.00 do 22.00.

Policjanci zachęcają także do skorzystania z informacji zamieszczonej na stronie internetowej www.mediacja.gov.pl.

  • materiały informacyjne Międzynarodowego Dnia Mediacji 2019
Powrót na górę strony