Dwa zdarzenia drogowe z udziałem kierowców jednośladów - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Dwa zdarzenia drogowe z udziałem kierowców jednośladów

W sobotę mieleccy policjanci pracowali na miejscach dwóch zdarzeń drogowych z udziałem kierujących jednośladami. Teraz mieszkańcy powiatu odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. W zdarzeniach obaj mężczyźni nie odnieśli poważnych obrażeń.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Pniu około godz. 17.30.  Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, motocyklista jechał bez kasku ochronnego i poruszał się drogą w kierunku Radomyśla Wielkiego. Na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem, zjechał na przeciwległy pas, uderzył w krawężnik, a następnie w bariery ochronne i wpadł do przydrożnego rowu. Kierującym okazał się 49-letni mieszkaniec gminy Radomyśl Wielki. Z miejsca zdarzenia został przewieziony do szpitala, gdzie przebadano go na zawartość alkoholu. Urządzenie wykazało blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń.

Drugie zdarzanie miało miejsce w Chorzelowie przed godz. 22, gdzie 70-letni kierujący motorowerem wjechał w ogrodzenie posesji. Mężczyzna z obrażeniami został zabrany do mieleckiego szpitala. Stan kierującego nie pozwalał na zbadanie jego stanu trzeźwości. W rozmowie z policjantami powiedział, że wypił butelkę wódki ponieważ tego dnia miał urodziny. Od mężczyzny pobrano krew do badań i po zaopatrzeniu medycznym opuścił szpital.

Zostały wszczęte postępowania o przestępstwo. Obaj mężczyźni odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Powrót na górę strony