Wydarzenia

Policjanci rozdawali odblaski pieszym i rowerzystom

Data publikacji 01.10.2020

Słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadający zmrok powodują, że piesi i rowerzyści na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też, dbając o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, policjantki rozdawały im elementy odblaskowe. Pamiętajmy, że jeden mały odblask przyczepiony do ubrania, może uratować życie!

Jesienna aura sprawia, że warunki na drogach znacznie się pogorszyły. Dodatkowo wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu i mgły, sprawiają, że zarówno piesi jak i rowerzyści są mało widoczni na drodze. Zderzenie pieszego, czy kierującego jednośladem z pojazdem ma zazwyczaj tragiczne skutki. Dlatego policjanci z Przeworska, w trosce o ich bezpieczeństwo, włączyli się w działania informacyjno - edukacyjne pn. „Świeć Przykładem - bądź widoczny”. 

Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze zwracali uwagę na zachowania pieszych na drodze, a rozdając odblaski zachęcali wszystkich do ich stosowania. Uświadamiali także niechronionych uczestników ruchu drogowego jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej i w terenie niezabudowanym.

Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska  sprawią, że  kierowca nadjeżdżającego pojazdu w porę nas zauważy. Pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny w światłach pojazdu już z odległości 120 - 150 metrów, a osoba, która nie ma odblasków z około 20 metrów. Niestety często to zbyt mało, żeby kierowca mógł prawidłowo zareagować bezpiecznie hamując.

Przypominamy, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiada każdy jego uczestnik. Zarówno kierowca, jak i pieszy zobowiązani są do ostrożności i uwagi na drodze. Tylko właściwa relacja "kierujący - pieszy" i wzajemna dbałość o drugiego uczestnika ruchu drogowego jest podstawą bezpieczeństwa na drodze.

 • Policjantka zakłada element odblaskowy pieszemu
  KPP Przeworsk
 • Policjanci przekazują pieszym elementy odblaskowe
  KPP Przeworsk
 • Policjant przekazała rowerzyście element odblaskowy
  KPP Przeworsk
 • Pieszy spacerujący z psem otrzymała element odblaskowy
  KPP Przeworsk
 • Piesza spacerujący z psem otrzymała element odblaskowy
  KPP Przeworsk
 • Piesi spacerujący z psem otrzymali element odblaskowy
  KPP Przeworsk
Powrót na górę strony