Trzech nietrzeźwych kierowców za kółkiem - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Trzech nietrzeźwych kierowców za kółkiem

W miniony weekend policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, przeworscy policjanci każdego dnia prowadzą działania, które mają na celu eliminowanie z dróg pijanych kierowców. Tylko podczas tego weekendu policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na "podwójnym gazie".

W piątek, w miejscowości Wylewa, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 34 km/h. Podczas wykonywanych czynności policjanci nabrali podejrzeń, że 55-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego może być pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło ich podejrzenia. Mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu. 55-lakowi policjanci zatrzymali prawo jazdy, a jego samochód trafił na parkingu strzeżony.

Tego samego dnia, po godz. 19, w miejscowości Ujezna funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego smartem, 43-letniego mieszkańca gminy Przeworsk. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie trzy promile w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyna w marcu br. stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Ostatnim nietrzeźwym kierowcą okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Kańczuga. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Konopnickiej w Przeworsku. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila.

Wszyscy za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem.

 

 

Powrót na górę strony