Wydarzenia

Policjanci zabezpieczyli 68 kg krajanki tytoniowej

Przeworscy policjanci zabezpieczyli 68 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. 59-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Uszczuplenie Skarbu Państwa, z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, oszacowano na blisko 60 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci wydziału kryminalnego z Przeworska monitorują obszar handlu nielegalnymi towarami. Wczoraj, na podstawie posiadanych informacji, podjęli czynności wobec 59-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. W miejscu prowadzenia przez niego działalności gospodarczej, funkcjonariusze ujawnili tytoń bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczyli 68 kg krajanki tytoniowej, która najprawdopodobniej była przeznaczona do sprzedaży.

59-latek został zatrzymany i doprowadzony do przeworskiej jednostki. Zgromadzony materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie mężczyźnie zarzutu przechowywania wyrobów tytoniowych.

Straty poniesione przez Skarb Państwa, z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano, na blisko 60 tysięcy złotych.

Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 • Zabezpieczona krajanka tytoniowa w pudełkach kartonowych
  KPP Przeworsk
 • Zabezpieczona krajanka tytoniowa znajdująca się w papierowym worku
  KPP Przeworsk
 • Krajanka tytoniowa w papierowym worku
  KPP Przeworsk
 • Krajanka tytoniowa w kartonowym pudełku
  KPP Przeworsk
Powrót na górę strony