Wydarzenia

„Narodowe czytanie 2022” z udziałem przeworskiej policjantki

Data publikacji 06.09.2022

Policjantka przeworskiej komendy uczestniczyła w zainicjowanej przez Parę Prezydencką Rzeczypospolitej Polskiej jedenastej odsłonie „Narodowego Czytania 2022”. W tegorocznej edycji czytano fragmenty „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza. Akcja została przeprowadzona przez Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku.

"Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Akcji „Narodowego Czytania” patronuje Para Prezydencka: Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. W tegorocznej jedenastej edycji czytano fragmenty „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza.

W minioną sobotę, na Rynku w Przeworsku zasiedli ci, dla których książki - a zwłaszcza literatura piękna - stanowi wyjątkową wartość. W Narodowym Czytaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, reprezentanci środowisk oświaty i kultury regionu oraz duchowieństwa. Fragmenty lektury odczytała także funkcjonariuszka przeworskiej komendy - asp. szt. Justyna Urban.

Wspólne czytanie to nie tylko promowanie polskiej kultury, ale także propagowanie czytania wśród różnych grup społecznych.

  • Statyw z plakatami promowania Narodowego czytania
  • książki dla czytających
  • Policjantka czytająca fragment książki
Powrót na górę strony