Wydarzenia

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia drogowego

Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia do jakiego doszło wczoraj, na ul. Krakowskiej w Przeworsku. 70-latek, kierujący toyotą, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z drugą toyotą. W wypadku ucierpiała jedna osoba.

Wczoraj, policjanci pracowali na miejscu wypadku, do jakiego doszło po godz. 13, na ul. Krakowskiej w Przeworsku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 70-letni mieszkaniec gminy Przeworsk, kierując samochodem marki Toyota, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącą toyotą. Do szpitala został przewieziony 24-letni mieszkaniec Przeworska, który kierował toyotą.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, a także dokumentację fotograficzną. Prowadzone w sprawie postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i skupienie uwagi na drodze. Każdy kierowca przed manewrem, który zamierza wykonać powinien upewnić się, czy nie spowoduje tym zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że od decyzji podejmowanych przez nas na drodze może zależeć zdrowie, a nawet życie innych osób.

 

Powrót na górę strony