Wydarzenia

Trzy miesiące aresztu za pedofilię

Data publikacji 31.12.2016

Policjanci Wydziału Kryminalnego przeworskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o pedofilię. W październiku mężczyzna siedząc w samochodzie zaczepił 13-letnią dziewczynkę pod pretekstem wskazania mu drogi. Kiedy małoletnia podeszła do samochodu, 36-latek zaproponował jej pieniądze i zaczął dotykając ją po udach.

Do zdarzenia doszło 13 października około godziny 13. Do jednej z miejscowości gminy Przeworsk przyjechał mężczyzna samochodem osobowym koloru czerwonego. Zatrzymał pojazd i zapytał idącą poboczem dziewczynkę o drogę. Kiedy 13-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego podeszła do samochodu, mężczyzna nie wysiadając z pojazdu zaproponował jej pieniądze i zaczął dotykać ją po udach. Dziewczynka uciekła, natomiast pedofil odjechał z miejsca zdarzenia. Po powrocie do domu  trzynastolatka o całym zajściu opowiedziała swojej matce, która zgłosiła fakt na policję.

W toku podjętych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli monitoringi, przesłuchali świadków oraz dokonali licznych rozpytań. W wyniku ich ustaleń wytypowane i sprawdzone zostały pojazdy, którymi mógł poruszać się pedofil. Prawie trzymiesięczne intensywne prace policjantów wydziału kryminalnego doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy niedozwolonej czynności seksualnej. Sprawcą czynu okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego.

W środę 28 grudnia w Przeworsku mężczyzna został zatrzymany. W czawrtek 36-latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku i Prokuratury Rejonowej w piątek sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

rj

Powrót na górę strony