Wydarzenia

"Policjant, który mi pomógł" - laureaci II edycji konkursu nagrodzeni

Data publikacji 06.11.2009

„(…)To dzięki Dariuszowi Florkowi odzyskałam spokój i wiarę w pomoc policji (…)” – to cytat anonimowego zgłoszenia w konkursie: Policjant, który mi pomógł. Dzielnicowy przeworskiej komendy - laureat II edycji konkursu, podczas inauguracji konferencji „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie – system i ludzie” odebrał zasłużoną nagrodę: 2 000 złotych oraz pamiątkowa statuetkę. Na uroczystości obecny był Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kazimierz Szwajcowski

„(…)To dzięki Dariuszowi Florkowi odzyskałam spokój i wiarę w pomoc policji (…)” – to cytat anonimowego zgłoszenia w konkursie: Policjant, który mi pomógł.   Dzielnicowy przeworskiej komendy - laureat II edycji konkursu, podczas inauguracji konferencji „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie – system i ludzie” odebrał zasłużoną nagrodę: 2 000 złotych oraz pamiątkową statuetkę. Na uroczystości obecny był zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kazimierz Szwajcowski.

W dniach 3-5 listopada 2009r w Dębem k. Warszawy odbyła się ogólnopolska konferencja pod hasłem: „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie – system i ludzie”. Konferencja poświęcona była przygotowaniu do wdrożenia zapisów nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz podniesieniu kompetencji osób pracujący w obszarze przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.


W trakcie konferencji wręczono wyróżnienia dla osób, które w szczególny sposób działają, na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej, były to:
- Wyróżnienia:  Złoty Telefon – dla osób, które w ostatnim okresie szczególnie przyczyniły się do zmian społecznych w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie
- Wyróżnienia: Policjant, który mi pomógł – policjantom, którzy w szczególny sposób działają, w obronie osób krzywdzonych.


Konkurs Policjant, który mi pomógł organizowany jest przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy „Niebieska Linia” pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji i patronatem medialnym dwutygodnika „Tina”. Rozstrzygnięcie II edycji konkursu wygoniło 5 laureatów, wśród których jako pierwszy znalazł się asp. stab. Dariusz Florek dzielnicowy Komisariatu Policji w Sieniawie.


Zgłoszenia do konkursu napływały od ofiar przemocy z całego kraju. Każdy ze zgłaszających miał uzasadnić swój wybór – policjanta, który zajmuje się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.
Tak o  aspirancie sztabowy Dariuszu Floreku napisała w treści zgłoszenia anonimowa osoba: „… przez wiele lat znosiłam znęcanie się psychiczne i fizyczne przez męża alkoholika. Od 2000 roku bardzo często wzywałam Policję. Zastraszona przez męża alkoholika, z czwórką dzieci, w tym dwójką niepełnosprawnych, nie wierzyłam, że uda mi się odzyskać spokój. Tym bardziej, że nie miałam nigdzie wsparcia, bo sąsiedzi też bali się mojego męża. Kiedy w 2005 roku dzielnicowym w Tryńczy został Dariusz Florek, skończyło się pobłażanie dla męża. Wszystkie interwencje były szczegółowo opisywane, był odwożony na Izbę Wytrzeźwień i został zgłoszony do gminnej komisji do spraw uzależnień. Za sprawą dzielnicowego zostało również wszczęte postępowanie przeciwko mężowi za znęcanie się nad rodziną. To dzięki jego zaangażowaniu znaleźli się świadkowie, którzy nie bali się zeznawać. Za jego sprawą mąż został tymczasowo aresztowany, co miało decydujący wpływ na dalszy przebieg mojego postępowania. Przestałam się bać pogróżek i odważyłam się zeznawać w sądzie. Mąż za znęcanie się nad rodziną został skazany na 4 lata wiezienia. To dzięki Dariuszowi Florkowi odzyskałam spokój i wiarę w pomoc policji.”



Tutaj znajdziesz wywiad z asp. sztab. Dariuszem Florkiem

 


 

  • Pamiątkowa statuetka: Policjant, który mi pomógł
  • Gratulacje z rąk I Zastępcy Komnedanta Głównego Policji
  • asp. sztab. Dariusz Florek
  • Laureaci konkursu: Policjant, ktory mi pomógł
Powrót na górę strony