Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

Dużą odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu przeworskiego, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna zabrał kluczyki kierującemu toyotą i powiadomił Policję. Nieodpowiedzialny kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło we wtorek w Dobczy. Po godzinie 13, dyżurny przeworskiej komendy został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze. Od mężczyzny czuć było alkohol. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 47-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że jadąc przez miejscowość Dobcza, jego uwagę zwróciła jadąca przed nim toyota. Styl jazdy kierującego wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Wyprzedził samochód, zajechał mu drogę i zabrał kierowcy kluczyki.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. Zatrzymany przez policjantów nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Powrót na górę strony