Policjanci monitorują miejsca zagrożone powodzią - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjanci monitorują miejsca zagrożone powodzią

Data publikacji 27.06.2020

Sytuacja na drogach powiatu przeworskiego stopniowo ulega poprawie. Obecnie większość dróg, które wczoraj były zalane przez wodę, są już częściowo odblokowane. Funkcjonariusze monitorują miejsca zagrożone powodzią, dbają o bezpieczeństwo podróżujących drogami naszego regionu, a w razie konieczności kierują na objazdy.

Intensywne opady deszczu i burze sprawiły, że sytuacja na terenie naszego powiatu jest trudna. W wielu miejscowościach, oprócz utrudnień na drogach, doszło także do zalania domów i budynków gospodarczych.  

Wczoraj, całkowicie zablokowana była droga wojewódzka nr 835 w Hadlach Szklarskich, w gminie Jawornik Polski. Podobna sytuacja miała miejsce na drodze wojewódzkiej nr 881, relacji Kańczuga - Pruchnik, gdzie na zbiorniku w Łopuszce Małej doszło do przelania wałów przeciwpowodziowych.

Obecnie, obie drogi wojewódzkie są już częściowo odblokowane. Nadal jednak występują utrudnienia spowodowane zerwaniem i uszkodzeniem nawierzchni czy trwającymi już pracami remontowymi.

Przeworscy policjanci współpracują z innymi służbami. Monitorują drogi w rejonach zagrożonych podtopieniami, sprawdzają czy są przejezdne, a w razie utrudnień, będą kierować na objazdy.