Funkcjonariusze kontrolują przestrzeganie przepisów - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Funkcjonariusze kontrolują przestrzeganie przepisów

Od soboty obowiązują nowe przepisy związane z pandemią koronawirusa. Wprowadzono między innymi nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Aby każdy mógł się czuć bezpiecznie, funkcjonariusze ropczyckiej komendy codziennie sprawdzają, czy wprowadzane przepisy są przestrzegane.

Od kilku dni obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące m.in. obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, co jest szczególnie ważne w związku z rosnącą falą zakażeń. Aby uświadomić lokalnej społeczności, jak niebezpieczne może być lekceważenie przepisów dotyczących zagrożenia koronawirusem, ropczyccy funkcjonariusze informują mieszkańców o wprowadzonych zasadach i zaleceniach. Na terenie miast i wsi z policyjnych radiowozów odtwarzane są apele o przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych i mundurowych.

Policjanci nie tylko uświadamiają mieszkańców o obowiązujących zasadach, ale także kontrolują ich przestrzeganie. Większość osób podchodzi do wydawanych poleceń z odpowiedzialnością, jednak zdarzają się przypadki naruszeń przepisów. Osoba, która nie zasłania ust i nosa, musi posiadać ważne zaświadczenie lekarskie poświadczające przeciwwskazania do korzystania z maseczeki. W przypadku rażących naruszeń mundurowi stosują postępowanie mandatowe lub kierują sprawę do sądu.

Pamiętajmy, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.


 

Powrót na górę strony