Policjanci odpowiadali na pytania uczniów - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Policjanci odpowiadali na pytania uczniów

Data publikacji 15.10.2020

Szeroko rozumiane bezpieczeństwo wśród uczniów stanowi priorytet działań prowadzonych przez ropczyckich funkcjonariuszy. Policjanci, propagując bezpieczne zachowania, przeprowadzają pogadanki z dziećmi i młodzieżą na terenie całego powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Tym razem odwiedzili uczniów szkoły podstawowej w Ropczycach oraz członków Klubu Sportowego Pogórze Wielopole Skrzyńskie.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, funkcjonariusze ropczyckiej komendy przeprowadzają spotkania z młodzieżą szkolną, których głównym celem jest propagowanie bezpiecznych zachowań. Poruszone zagadnienia dotyczą edukacji związanej z prawidłowym zachowaniem dzieci w różnych sytuacjach. W tym tygodniu odbyły się one z uczniami Szkoły Podstawowej nr I w Ropczycach oraz z członkami Klubu Sportowego Pogórze Wielopole Skrzyńskie.

Zagadnienia poruszane w trakcie spotkania dotyczyły m.in. kwestii przemocy fizycznej i psychicznej w szkole i poza nią, agresji słownej, aktów wandalizmu, kradzieży oraz cyberazgrożeń. Celem spotkania było także poszerzenie wiedzy wśród młodzieży na temat narkotyków, a przede wszystkim skutków zażywania i uzależnienia się od nich. Omówione zostały fakty i mity dotyczące tematu narkotyków. Uczniowie zostali również uświadomieni o zagrożeniach w ruchu drogowym, w tym o zasadach poruszania się na rowerze i skuterze oraz zostali zachęcani do stosowania elementów odblaskowych.

Młodzi ludzie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi kwestiami. Pomimo tak poważnej i istotnej tematyki, spotkania przebiegały w przyjaznej, swobodnej atmosferze, a co szczególnie cieszy, był to czas na wyjaśnienie wątpliwości i odpowiedzi na wiele pytań.

Powrót na górę strony