Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

 • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży

Data publikacji 06.04.2021

Zarzut kradzieży usłyszało dwóch młodych mieszkańców powiatu ropczycko – sędziszowskiego. Mężczyźni ukradli motorower oraz narzędzia ogrodnicze i warsztatowe. Wartość skradzionych rzeczy oszacowano na ponad 6 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów. Złodzieje ukryli je w lesie oraz na terenie jednej z niezamieszkanych posesji.

W sobotę, funkcjonariusze ropczyckiej komendy otrzymali zgłoszenie, że z jednego z garaży w miejscowości Borek Mały został skradziony motorower oraz narzędzia ogrodnicze i warsztatowe. Łączne straty oszacowano na ponad 6 tys. złotych.

Mundurowi po przeprowadzeniu oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchaniu świadków, jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu ropczycko - sędziszowskiego w wieku 20 i 22 lat.

Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Złodzieje, motorower ukryli w lesie, a pozostały rzeczy na jednej z niezamieszkanych posesji w miejscowości Borek Mały.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie młodym mężczyznom zarzutów kradzieży. Obaj za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.


 

 • Skradziony motocykl odnaleziony przez funkcjonariuszy w lesie.
  Zdj. KPP Ropczyce
 • Miejsce ujawnienia skradzionych przedmiotów na jednej z posesji w miejscowości Borek Mały
  Zdj. KPP Ropczyce
 • Miejsce odnalezienia skradzionego motocykla - kompleks leśny
  Zdj. KPP Ropczyce
Powrót na górę strony