Wydarzenia

Pomoc przyszła na czas

Policjanci wspólnie ze strażakami pomogli kobiecie, która leżała w swoim mieszkaniu. Cierpiąca na przewlekłą chorobę 40-latka, nie była w stanie sama wezwać pomocy. O tym, że mogło się stać coś złego, służby powiadomił sąsiad, którego mieszkanie zostało zalane wodą z mieszkania kobiety.

Wczoraj po godz. 9, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, dotyczące zalania jednego z mieszkań na ul. Udzieli w Ropczycach. Zgłaszający poinformował, że właścicielka mieszkania nie otwiera drzwi, a dodatkowo jest osobą mającą problemy ze zdrowiem.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Pomimo podjętych prób, kobieta nie odpowiadała na pukanie do drzwi i nie reagowała na wołanie funkcjonariuszy. W związku z podejrzeniem, że życie i zdrowie kobiety jest zagrożone, funkcjonariusze podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Z pomocą strażaków, zostały otworzone drzwi wejściowe.

Jak się okazało, mieszkająca tam 40-latka leżała na łóżku i był z nią utrudniony kontakt. Wymagająca natychmiastowej pomocy medycznej kobieta, została przewieziona do szpitala.

Powrót na górę strony