Wydarzenia

Zarzut zabójstwa dla 19-letniego mieszkańca Sędziszowa Małopolskiego

Ustalenia policjantów dochodzeniowo–śledczych z Sędziszowa Małopolskiego pozwoliły na przedstawienie zarzutów 19-letniemu mężczyźnie, który jest podejrzany o zabójstwo 40-latka. Do zdarzenia doszło w styczniu, w piwnicy bloku w Sędziszowie Małopolskim. Za to przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na początku bieżącego roku. 13 stycznia br. dyżurny ropczyckiej komendy został poinformowany, że w piwnicy jednego z bloków w Sędziszowie Małopolskim leży nieprzytomny mężczyzna z urazami głowy. Okazał się nim 40-latek, bez stałego miejsca zamieszkania. Ciężko ranny poszkodowany trafił do szpitala, gdzie po kilkunastu dniach zmarł. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zajęli się wyjaśnianiem okoliczności tej sprawy. Pierwsze ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że mężczyzna mógł ulec nieszczęśliwemu wypadkowi i doznać urazu.

W trakcie prowadzonego postępowania, śledczy sprawdzili wszelkie informacje, ustalali świadków oraz zabezpieczyli dostępny monitoring. Wykonane przez mundurowych czynności dały podstawę do stwierdzenia, że wersja początkowo brana pod uwagę została wyeliminowana, a do śmierci mężczyzny doprowadziła inna osoba.

Policjanci w związku z tą sprawą wytypowali i zatrzymali dwóch mieszkańców Sędziszowa Małopolskiego w wieku 19 i 24 lat. Jak ustalili funkcjonariusze, obaj mężczyźni, w piwnicy bloku spożywali alkohol z 40-latkiem. W trakcie spotkania, między najmłodszym i najstarszym z mężczyzn doszło do sprzeczki. Pijany 19-latek zaatakował swojego starszego znajomego, uderzając go w głowę, po czym, gdy upadł, został kopany po całym ciele. Następnie obaj mężczyźni opuścili piwnice, nie udzielając poszkodowanemu koledze pomocy.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu 19-latek został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Drugi z mężczyzn zatrzymany w tej sprawie usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy. Zgodnie z postanowieniem prokuratora 24-latek otrzymał środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.


 

Powrót na górę strony