Wydarzenia

"Podniebna" pasja funkcjonariusza z Ropczyc

Data publikacji 20.07.2022

St. sierż. Kamil Kozek na co dzień jest funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. W czasie wolnym od obowiązków zawodowych oddaje się swojej pasji, jaką jest motoparalotniarstwo. Sport daje mu wolność i wrażenia zarezerwowane tylko dla nielicznych.

Wśród policjantów można spotkać wielu funkcjonariuszy, którzy oprócz oddania służbie i rodzinie, znajdują także czas, aby realizować swoje zainteresowania. Z pewnością jedną z takich osób jest sierż. Kamil Kozek - policjant ropczyckiej komendy. Jego pasją są loty motoparalotnią. Jak sam podkreśla, ten sport daje mu wolność i niesamowite wrażenia, które zarezerwowane są dla niewielkiej grupy osób.

Kamil swoją przygodę z lataniem rozpoczął kilka lat temu i ciągle doskonali swoje umiejętności. Obecnie ma na koncie kilkadziesiąt godzin spędzonych w powietrzu i posiada uprawnienie do lotów na motoparalotni. Pytany o dalsze plany odpowiada, że to nie koniec rozwijania jego pasji. W przyszłości chciałby zacząć pilotować również nieco większe maszyny, jednak na razie pozostaje to w sferze marzeń.

Loty, dla sierż. Kamila Kozka to nie tylko przyjemność. To także konieczność odpowiedniego przygotowania fizycznego i nauka cierpliwości. Jak dodaje - motoparalotniarstwo - jak każdy sport, wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, treningów i jak najlepszej kondycji fizycznej, która jest także potrzebna w pełnieniu codziennej służby. Niejednokrotnie, czekanie na odpowiednie warunki pogodowe i możliwość startu, może trwać dłuższy czas, dlatego też wymaga to wiele cierpliwości.

Sierż. Kamilowi Kozek życzymy długich i przyjemnych lotów oraz bezpiecznych lądowań.

Motoparalotniarze mogą się wznieść nawet kilkaset metrów nad ziemię, a prędkość motolotni zależy od tego, na jakiej wysokości się leci i od siły wiatru. Średnio jest to od 40 do 60 km na godzinę, a loty zazwyczaj odbywają się od wiosny do jesieni.

 • Sierż. Kamil Kozek lecący motoparalotnią
  Zdj. K.Kozek
 • Sierż. Kamil Kozek lecący motoparalotnią
  Zdj. K.Kozek
 • Sierż. Kamil Kozek lecący motoparalotnią
  Zdj. K.Kozek
 • Sierż. Kamil Kozek lecący motoparalotnią
  Zdj. K.Kozek
 • Sierż. Kamil Kozek lecący motoparalotnią
  Zdj. K.Kozek
 • Sierż. Kamil Kozek z motoparalotnią
  Zdj. K.Kozek
Powrót na górę strony