Wydarzenia

Dzięki reakcji świadka, pijany kierowca został wyeliminowany z ruchu

Kobieta, która była świadkiem niebezpiecznych manewrów kierującego fiatem, nie zbagatelizowała sytuacji i zareagowała. Wyciągnęła kluczyki z pojazdu i powiadomiła ropczyckich policjantów. Okazało się, że 44-latek miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

W sobotę, około południa, ropczyccy policjanci otrzymali informację, że na jednym z parkingów przy ul Konarskiego w Ropczycach, został ujęty pijany kierowca. W rozmowie ze zgłaszającą ustalono, że kiedy kobieta była na parkingu, zauważyła kierującego fiatem, który kilka razy cofnął w zaparkowanego forda. Podejrzewała, że kierujący może być pijany, dlatego zdecydowała się zainterweniować. Podeszła do auta i wyciągnęła kluczyki z pojazdu, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. O całym zdarzeniu poinformowała Policję.

Za kierownicą fiata siedział 44-latek. Podejrzenia zgłaszającej okazały się słuszne. Okazało się, że mieszkaniec Ropczyc miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu.

Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Pamiętaj, reagując na takie sytuacje, możesz zapobiec wystąpieniu niebezpiecznych zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych tragicznych, spowodowanych przez pijanych kierujących. Świadkowi dziękujemy za postawę godną naśladowania.


 

Powrót na górę strony