Wydarzenia

Debata społeczna w Sędziszowie Małopolskim

Data publikacji 09.09.2022

Wczoraj w Klubie Seniora w Sędziszowie Małopolskim, odbyła się debata społeczna „Seniorze - zachowaj ostrożność”. W spotkaniu udział wzięli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim, Rada Osiedla Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młody oraz seniorzy z gminy Sędziszów Małopolski.

Przybyłych na debatę przywitał Komendant Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim nadkom. Dariusz Kwaśniak. Na początku, funkcjonariusze przypomnieli uczestnikom spotkania założenia i cel spotkań z Policją w ramach prowadzonych debat, a także narzędzie służące do informowania o miejscach zagrożonych „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz te ułatwiające kontakt z policjantami, a w szczególności dzielnicowymi - „Moja Komenda”. Następnie zostały zaprezentowane spoty filmowe zawierające informacje o metodach działania oszustów oraz ostrzeżenia przed przestępstwami. Cykl publikacji dotyczących metod działania przestępców został zrealizowany przy współpracy z Telewizją Miejską Sędziszów Małopolski.

W trakcie spotkania przypomniane zostały również najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym m.in: jak zgodnie z obowiązującymi przepisami prawidłowo poruszać się po drodze oraz jak, gdzie i kiedy stosować elementy odblaskowe.

Na zakończenie, uczestnicy mogli wyrażać swoje opinie i podzielić się swoimi wnioskami w kwestionariuszach debaty, które otrzymali do wypełnienia. Tematy poruszane przez mieszkańców były różnorodne. Bardzo cieszy fakt, że zgromadzone osoby, jednogłośnie stwierdziły, że przedstawione tematy są dla nich istotne i należy o nich rozmawiać.

 • Policjanci rozdają elementy odblaskowe uczestnikom debaty
  Zdj. KPP Ropczyce
 • Funkcjonariusz trzyma w ręku telefon, prezentuje aplikacje "Moja komenda". Obok stoi drugi funkcjonariusz.
  Zdj. KPP Ropczyce
 • Trzech funkcjonariuszy stoi przy stole.
  Zdj. KPP Ropczyce
 • Na pierwszym planie widoczni od tyłu uczestnicy debaty, w oddali funkcjonariusze stojący przy stole.
  Zdj. KPP Ropczyce
Powrót na górę strony