Wydarzenia

Policjanci promują wśród uczniów bezpieczne zachowania

Data publikacji 20.09.2022

Od początku września, funkcjonariusze ropczyckiej komendy, w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, odwiedzają uczniów w szkołach. Podczas prowadzonych spotkań, mundurowi starają się przekazać najmłodszym właściwe postawy i zachowania, szczególnie te na drodze. Ostatnio odwiedzili m.in. szkoły w Niedźwiadzie, Ociece oraz Ropczycach.

Od pierwszych dni września na drogach, zwłaszcza w rejonach szkół, zrobiło sie tłoczniej. Nie wszędzie infrastruktura drogowa wyposażona jest w chodniki i wyznaczone przejścia dla pieszych, dlatego też policjanci, prowadząc cykliczne działania „Bezpieczna droga do szkoły”, patrolują okolice szkół i spotykają się z dziećmi, by zwrócić im uwagę na kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zwłaszcza w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na właściwe przechodzenie przez jezdnię, co zostaje również przećwiczone w praktyce. Uczą również dzieci, czym jest „zasada ograniczonego zaufania”, która obowiązuje wszystkich uczestników ruchu drogowego - ale również przydatna jest w wielu innych życiowych sytuacjach np. podczas kontaktu z obcymi osobami. Do najmłodszych, podczas spotkań trafiają także elementy odblaskowe, które mają sprawić, że będą oni lepiej widoczni na drodze.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie w rejonie szkół, przedszkoli, placówek oświatowo-wychowawczych, a także miejsc, gdzie spotykają się dzieci i młodzież.


 

 • Policjanci z grupą uczniów oraz nauczycieli na sali gimnastycznej. Zdjęcie grupowe.
  Zdj. KPP Ropczyce
 • Policjant na zdjęciu grupowym z dziećmi
  Zdj. KPP Ropczyce
 • Policjant rozdaje dzieciom elementy odblaskowe
  Zdj. KPP Ropczyce
 • Policjantka stojąc czyta dzieciom bajkę edukacyjną
  Zdj. KPP Ropczyce
 • Policjantka prezentuje dzieciom sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby.
  Zdj. KPP Ropczyce
Powrót na górę strony