Wydarzenia

Stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

O 58 km/h przekroczył dozwoloną prędkość kierujący audi, który został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Sielec. 30-latek został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł, a na jego konto trafiło 13 pkt karnych. Mężczyźnie zostało zatrzymane także prawo jazdy.

Pomimo licznych apeli i dziań profilaktycznych prowadzonych przez funkcjonariuszy, wciąż jedną z najczęściej występujących przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Nadal zdarzają się kierujący, którzy łamią przepisy i jeżdżą brawurowo, powodując zagrożenie dla siebie samych, jak również innych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj po godz. 10 w miejscowości Sielec, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego z ropczyckiej komendy zauważyli kierującego audi, który poruszał się znacznie szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Mundurowi sprawdzili jego prędkość. Mężczyzna w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h., jechał z prędkością 108/km/h. Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec Ropczyc.

Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych. 30-latkowi zostało zatrzymane również prawo jazdy i przez najbliższe 3 miesiące nie usiądzie za kierownicą.


 

Powrót na górę strony