Wydarzenia

Policjanci wsparli podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

Data publikacji 28.11.2022

Podobnie jak w latach ubiegłych, funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach włączyli się w świąteczną zbiórkę dla podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Policjanci przekazali najmłodszym przygotowane paczki. Prezenty sprawiły dużą radość i wywołały uśmiech na twarzach dzieci.

Zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który powoduje, że częściej myślimy o innych, szczególnie tych, którzy z równych względów znajdują się w trudnej sytuacji. Na pomoc czeka wiele osób, wśród których są dzieci znajdujące się pod opieką hospicjów.

Jednym z nich jest Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, które rozpoczęło swoją działalność w 2006 roku. W placówce przebywają chore i cierpiące dzieci. To właśnie dla nich policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, wzorem lat ubiegłych, zorganizował zbiórkę. Za zebrane pieniądze zakupiono najpotrzebniejsze środki czystości i higieny, artykuły pierwszej potrzeby oraz zabawki. Dzięki zbiórce możliwe było zaspokojenie przynajmniej części ogromnych potrzeb placówki.

W piątek wszystkie te rzeczy trafiły do podopiecznych fundacji. Mimo że funkcjonariusze nie mogli się osobiście spotkać z najmłodszymi, sama możliwość przekazania im prezentów, sprawiła policjantom wiele radości.

Wszystkim podopiecznym fundacji życzymy dużo radości, miłości i przede wszystkim zdrowia.

Powrót na górę strony