Wydarzenia

Pijany kierowca audi zorganizował kulig dla dzieci

Data publikacji 12.12.2022

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 42-latek, który usiadł za kierownicą audi i zorganizował kulig dla dwójki swoich dzieci w wieku 13 i 14 lat. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Kulig to popularna forma zimowej rozrywki, zorganizowany w odpowiedzialny i bezpieczny sposób daje dużo satysfakcji jego uczestnikom. Niestety o tych zasadach zapomniał kierowca audi, który w niedzielę został zatrzymany do kontroli drogowej przez ropczyckich funkcjonariuszy.

Przed godz. 17, policjanci otrzymali zgłoszenie, że ul. Sucharskiego w Ropczycach porusza się kierujący samochodem osobowym, za którym ciągnięte są sanki z dziećmi, a manewry, które wykonuje kierowca są bardzo niebezpieczne. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. We wskazanym rejonie zauważyli kierującego audi, który jeździł w kółko, ciągnąc parę sanek, na którym siedziała dwójka dzieci.

Kierującym audi okazał się 42-letni mieszkaniec Ropczyc. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Okazało się, że kulig zorganizował dla swoich dzieci w wieku 13 i 14 lat. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, natomiast dzieci zostały przekazane pod opiekę matki. Wkrótce za swoje zachowanie 42-latek odpowie przed sądem.

Przypominamy!
Zgodnie z przepisami ruchu drogowego - na drogach publicznych obowiązuje zakaz ciągnięcia za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu. Kulig za samochodem, czy innym pojazdem mechanicznym, jest niedozwolony, a jego organizacja jest wykroczeniem, za które kierowca może zostać ukarany mandatem. Jeśli podczas kuligu, za samochodem lub innym pojazdem, dojdzie do wypadku, którego skutkiem będzie ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

 

Powrót na górę strony