Wydarzenia

19-latek usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych

Data publikacji 09.01.2023

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim ustalili i zatrzymali sprawcę obrazy uczuć religijnych. 19-latek w sylwestrową noc uszkodził krzyż znajdujący się na pomniku „Grunwald” w Sędziszowie Małopolskim. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W nowy rok policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia krzyża, który znajdował się na pomniku „Grunwald” w Sędziszowie Małopolskim. Funkcjonariusze potwierdzili tę informację. Na miejscu przeprowadzili oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną, a także zabezpieczyli ślady. Mundurowi ustalali również świadków zdarzenia.

Dzięki prowadzonym działaniom wytypowany został sprawca tego czynu, 19-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski. Mężczyzna został zatrzymany. Jak ustalili policjanci, w sylwestrową noc, wspiął się na pomnik „Grunwald”, w wyniku czego przytwierdzony do niego krzyż się oderwał i uległ uszkodzeniu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19-latkowi zarzutu obrazy uczuć religijnych. Wkrótce poniesie odpowiedzialność przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony