Wspieramy kampanię "PILNUJ DRINKA"
Policja włączyła się w kampanię społeczną pod hasłem "Pilnuj drinka”. Akcja została zainicjowana przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii i skierowana jest w szczególności do młodzieży.Kampanię informacyjną skierowano do...
Policja włączyła się w kampanię społeczną pod hasłem "Pilnuj drinka”. Akcja została zainicjowana przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii i skierowana jest w szczególności do młodzieży.Kampanię informacyjną skierowano do młodych osób uczęszczających do dyskotek, klubów muzycznych, pubów i innych lokali rozrywkowych. Osoby te mogą stać się potencjalnymi ofiarami działań polegających na dodaniu do napoju substancji psychoaktywnych powodujących utratę świadomości.
Nie przypadkowo w okresie wiosenno-letnim angażujemy się w działania prewencyjno-informacyjne. Właśne teraz wzrasta liczba imprez, gdzie mogą pojawić się tego typu zagrożenia. Co raz częściej mówi się o "pigułce gwałtu". Jednakże wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak realne może to być zagrożenie. Wielu wydaje się, że to problem dużych miast, ogromnych dyskotek czy koncertów plenerowych. A tak nie jest.
"Pigułki gwałtu" mogą pojawić się wszędzie. W małych pubach, miejscowych dyskotekach, a nawet sezonowych "ogródkach". Mogą być użyte podczas podróży pociągiem, w szkole, na spotkaniu towarzyskim. Najczęściej ofiarami bywają kobiety. Środek obezwładniający, zwykle bez smaku i zapachu, najłatwiej dodać do napoju. Wykorzystuje się go do oszołomienia upatrzonej wcześniej osoby, w celu dokonania gwałtu, kradzieży, uzyskania numeru PIN do karty bankomatowej.
Kampania "Pilnuj drinka" ma na celu uświadomienie młodym ludziom o realnym istnieniu tego zagrożenia. Ma przekazywać wiedzę o sposobie postępowania w przypadku stania się ofiarą przestępstwa zgwałcenia, rozboju, kradzieży itp.
PAMIĘTAJMY! ZAWSZE pilnuj swojego napoju! NIGDY nie przyjmuj napojów od nieznajomych! Szczegółowe informacje dotyczące kampanii znajdują się na stronie internetowej www.pilnujdrinka.pl