"Stop Dopalaczom" - tematem debaty społecznej w Ropczycach
Data publikacji 15.09.2015
„Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na terenie powiatu ropczycko - sędziszowskim - STOP DOPALACZOM” - było tematem debaty społecznej, która odbyła się wczoraj na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ropczycach. Organizatorem debaty była Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach przy współpracy Starostwa Powiatowego w Ropczycach oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W dyskusji uczestniczyli dyrektorzy szkół, pedagodzy, przedstawiciele lokalnych instytucji i młodzież.
„Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na terenie powiatu ropczycko - sędziszowskim - STOP DOPALACZOM” - było tematem debaty społecznej, która odbyła się wczoraj na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ropczycach Organizatorem debaty była Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach przy współpracy Starostwa Powiatowego w Ropczycach oraz Państowej Inspekcji Sanitarnej. W dyskusji uczestniczyli dyrektorzy szkół, pedagodzy, przedstawiciele lokalnych instytucji i młodzież.
Spotkanie odbyło się wczoraj w godzinach od 13 do 15. Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Ropczycach insp. Grzegorza Maksimczuka odpowiedzieli dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego powiatu, pedagodzy, przedstawiciele samorządów uczniowskich, przedstawiciele władz samorządowych oraz Straży Pożarnej. Debata odbyła się we współpracy ze Starostą Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego Witoldem Darłakiem oraz Państwową Inspekcją Sanitarną.
Temat debaty związany był z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2015/2016, a spotkanie było okazją do zwrócenia uwagi na zagrożenia wśród dzieci i młodzieży, a w szczególności na dopalacze, alkohol oraz inne środki odurzające.
Debatę otworzył Komendant Powiatowy Policji w Ropczycach, który zwrócił uwagę na to aby uniknąć niebezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży należy o tym rozmawiać oraz wspólnie wypracować rozwiązania. Następnie policjanci ropczyckiej komendy przedstawili prezentację, gdzie przypomniano algorytm postępowania w przypadku popełnienia przez nieletniego czynu zabronionego i czynu karalnego, omówiono również zagrożenia dotyczące używania narktotyków i innych środków odurzających. W kolejnej części spotkania rolę Państwowej Inspekcji Sanitarnej zaprezentowali jej przedstawiciele podczas prezentacji multimedialnej. Uczestnicy debaty mogli zabierać głos odnosząc się do omawianych kwestii. Tematem była również działalność prewencyjna i profilaktyczna Policji oraz szkół.
Na koniec uczestnicy ocenili spotkanie wypełniając ankietę satysfakcji. Podczas spotkania dla uczestników były dostępne ulotki i foldery informacyjne.
Mamy nadzieję, że wzajemna dyskusja na ten ważny temat przyniosła korzyść wszystkim uczestnikom spotkania, a sformuowane wnioski będą wskazówką do jeszcze lepszej pracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży z naszego powiatu.