Wydarzenia

Policyjna akcja „Znicz 2016”

Od 28 października do 2 listopada br. policjanci prowadzić będą działania „Znicz 2016”. Głównym celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach podczas zbliżającego się weekendu połączonego z obchodami Wszystkich Świętych.

Funkcjonariusze dbać będą o zachowanie płynności ruchu na drogach naszego powiatu. Policyjne patrole będą kontrolować trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów, właściwe używanie świateł oraz pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci.

W związku z przewidywanym wzmożonym ruchem samochodów oraz niewystarczającą ilością miejsc parkingowych, przy niektórych cmentarzach spodziewamy się utrudnień w ruchu, zwłaszcza w miejscowościach:

- Łączki Kucharskie: przy drodze wojewódzkiej relacji Ropczyce - Wielopole Skrzyńskie
- Lubzina: skrzyżowanie krajowej „czwórki” z drogą powiatową,
- Sędziszów Małopolski: centrum miasta,
- Góra Ropczycka: droga powiatowa,
- Wielopole Skrzyńskie: przy drodze wojewódzkiej oraz w rejonie obu cmentarzy przy drogach gminnych,
- Nockowa.

W miejscach najbardziej zagrożonych, planowany jest bezpośredni nadzór policjantów.
 
W dniu 1 listopada na terenie powiatu obowiązywać będą następujące ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU:

- w Ropczycach na ulicy Piłsudskiego, na odcinku od ronda do ulicy Konarskiego, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy (w kierunku do ulicy Konarskiego).
- w Sędziszowie Młp., Górze Ropczyckiej, Nockowej, Lubzinie, Łączkach Kucharskich i w Wielopolu Skrzyńskim - parkowanie pojazdów będzie możliwe na wyznaczonych parkingach, nad ruchem pojazdów i pieszych w okolicach cmentarzy czuwać będą policjanci.

Jednocześnie informujemy, że w centrum Sędziszowa Młp. oraz w rejonie cmentarzy w Górze Ropczyckiej i Nockowej, w celu zapewnienia płynności ruchu, funkcjonariusze będą wspierani przez członków Związku Strzeleckiego „Strzelec” działającego przy Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Młp.

Policja apeluje, aby kierujący stosowali się do poleceń wydawanych zarówno przez funkcjonariuszy jak i przedstawicieli Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

Powrót na górę strony