Wydarzenia

Nietrzeźwy kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej

W miniony weekend ropczyccy funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który uciekał przed policjantami. Po zatrzymaniu i przebadaniu na stan trzeźwości okazało się, że w jego organizmie znajduje się blisko trzy promile alkoholu.

W sobotę przed godz. 20, w Ropczycach na ul. Ogrodniczej, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli samochód, którego kierujący wykonywał manewry mogące wskazywać na to, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazując kierowcy zatrzymanie pojazdu, jednak nie zastosował się do nich i gwałtownie przyspieszył.

Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, na łuku drogi, kierujący stracił panowanie nad pojazdem, czego następstwem było uderzenie w skarpę pobocza. Pomimo unieruchomienia pojazdu, mężczyzna nadal próbował kontynuować ucieczkę, tym razem już pieszo. Funkcjonariusze uniemożliwili mu ucieczkę i zatrzymali mężczyznę. Po wylegitymowaniu ustalono, że kierujący to 46-letni mieszkaniec gminy Ropczyce. Mężczyzna ten był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy, ponadto za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi ropczycka Policja.

 

Przypominamy!

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata. Przypominamy także, że Ustawa, która weszła w życie 1 czerwca wprowadza zmiany w Kodeksie karnym, Kodeksie wykroczeń, Kodeksie postępowania karnego, Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia oraz w Prawie o ruchu drogowym. Zgodnie z wymienionymi wyżej nowelizacjami kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych ze ścigającego go radiowozu, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Powrót na górę strony