Bezpieczne wakacje z policjantami i leśnikami - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Bezpieczne wakacje z policjantami i leśnikami

Data publikacji 12.07.2019

Ropczyccy policjanci, realizując tematykę dotyczącą bezpieczeństwa dzieci, odwiedzają wiele miejsc wypoczynku najmłodszych. Tym razem, wspólnie z leśnikiem odwiedzili maluchy na półkolonii w Sędziszowie Małopolskim.

Profilaktyka prowadzona wśród maluchów stanowi ważny aspekt zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom. W związku z tym funkcjonariusze ropczyckiej komendy podejmują szereg działań informacyjno – edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W tym roku w ramach prowadzonej akcji pn. „Bezpieczne wakacje” policjanci nawiązali współpracę z nadleśnictwem Tuszyma i wspólnie z leśnikami promują bezpieczne zachowania podczas letniego wypoczynku. Dzisiaj odwiedzili maluchy wypoczywające na półkolonii w Sędziszowie Małopolskim.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w różnych sytuacjach. Funkcjonariusze przekazywali dzieciom informacje dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze, podczas wypoczynku nad wodą, a także w zakresie innych niebezpieczeństw, z którymi mogą się zetknąć. Przedszkolaki, dowiedziały się także, czym jest interwencja policyjna i jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi O właściwym zachowaniu w lesie opowiedział nadleśniczy, który udzielił także wskazówek, w jaki sposób zachować się napotykając dzikie zwierzę.

Na zakończenie spotkania pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ropczycach opowiedzieli o sposobach zachowania higieny zarówno w domu, jak i podczas wypoczynku.  

  • spotkanie policjantów z dziecmi
  • spotkanie policjantów z dziecmi
  • spotkanie policjantów z dziecmi
  • spotkanie policjantów z dziecmi
  • spotkanie policjantów z dziecmi
Powrót na górę strony