Przelewamy Krew Dla Niepodległej - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Przelewamy Krew Dla Niepodległej

Ropczyccy policjanci zapraszają na zbiórkę krwi pn. „Przelewamy Krew Dla Niepodległej”. Akcja zaplanowana jest na sobotę (19 października) na ul. Rynek 1 w Sędziszowie Małopolskim. Nie bądź obojętny, pomóż innym.

W najbliższą sobotę, 19 października w Sędziszowie Małopolskim odbędzie się zbiórka krwi, której współorganizatorem jest Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do autokaru Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, który będzie do dyspozycji w Sędziszowie Małopolskim przy ul. Rynek 1 (parking przed ratuszem) w godzinach 10:00 – 13:00. Mundurowi zachęcają do udziału w tej szlachetnej akcji!

Przypominamy! Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat i wadze powyżej 50 kg. Każdorazowo potencjalny dawca przechodzi badanie i to lekarz ostatecznie decyduje czy kandydat może oddać krew. Całość podlega bardzo restrykcyjnym procedurom, zapewniającym bezpieczeństwo zarówno dawcy jak i personelowi. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne.